< בחזרה לסיווג - הדברה, הדברת מזיקים | פרעושים

פרעושים

פרעושים הם חלק ממשפחת החרקים, הם נפוצים מאד במדינת ישראל, וניתן למצוא לפחות 40 סוגי פרעושים שונים.

פרעושים - וידאו

ליצירת קשר - ערבה פט ספא

מתעניינים בפרעושים? השאירו פרטים ליצירת קשר עם ערבה פט ספא ונחזור אליכם לשאלות ופרטים נוספים.

בקרו בערבה פט ספא, ייצור ושיווק מוצרי טיפוח לחיות מחמד: תכשירים נגד פרעושים

תמונות - פרעושים

פרעושים 1
פרעושים 1
פרעושים 2
פרעושים 3

קראו אודות פרעושים

ניתן לאפיין פרעושים על ידי כך שהם נטפלים לעורם של בני האדם ולעורם של חיות מסוימות, כאשר מטרתם העיקרית היא להשביע את עצמם על ידי מציצת דם. כמו כן, במהלך עקיצת פרעושים מופרש רוק אשר עלול לגרום לתגובה אלרגית על פני הגוף של הנעקץ. פרעושים יכולים גם להעביר מחלות, כאשר ניתן לראות לאורך ההיסטוריה כי פרעושים העבירו והפיצו את מחלת הדבר ואת מחלת טיפוס הבהרות. עקיצה של פרעוש אינה נעימה כלל, והיא מהווה מטרד עקב תחושת הצריבה אשר נלווית לעקיצה עצמה. כמו כן, פרעושים יוצרים נזק אסתטי בעת העקיצה כאשר הם משאירים אחריה סימן- כתם אדום ומגרד אשר יכול להישאר למשך מספר ימים. ישנם פרעושים אשר מעדיפים את גוף האדם, כמו שישנם פרעושים אשר מעדיפים את גוף הכלב או החתול. לפרעוש יש כושר ניתוק גבוה, מה שמאפשר לו לעבור מאחד לאחר.

סכנת פרעושים

מכיוון וישנן סכנות רבות אשר נלוות לעקיצת פרעושים, פורסמו לא פעם הנחיות המיועדות לציבור הרחב במטרה לסייע בהתמודדות מול הפרעושים. הנחיות אלה דנות בבירור בחשיבות הדברת פרעושים, כאשר יש לקיים גם טיפול משולב בבעלי חיים. בעלי החיים אינם יכולים לדבר, ולכן אינם יכולים לומר כי יש עליהם פרעושים. על כן מוטלת עלינו החובה לבדוק את חיות המחמד שלנו מדי תקופות קבועות, ולהעניק להם טיפול מתאים בעת הצורך. כדי לטפל בפרעושים בבעלי חיים, ניתן לרכוש שמפו מיוחד המיועד להרחקת פרעושים. יחד עם זאת חשוב לזכור כי אין מדובר בפעולת מנע, אלא הרחקה מידית של הטפילים. שמפו נגד פרעושים גורם לייבוש העור, ולכן לאחר היעלמות הפרעושים יש להפסיק את השימוש בו. יחד עם זאת, ישנה אפשרות לרכוש אמפולות או טיפות המסייעות במניעת הידבקות פרעושים לבעלי החיים.

פרעושים וסכנות

פרעושים הם חרקים קטנים מאד, אשר להם יש מראה פחוס והם בעלי יכולות קפיצה גבוהות המביאות אותם עד לגובה של מטר וחצי. בעלי כלבים וחתולים סובלים בעיקר מבעיית פרעושים, כאשר מעבר לסכנה לאותו בעל חיים, גם אנו נמצאים תחת סכנה כי הפרעוש יקפוץ אלינו ויעקוץ אותנו. פרעושים מתהדרים בכושר עמידות גבוה, והוא יכול להישאר ללא אוכל למשך תקופה ארוכה עד שיאתר את טרפו. קיימות מספר שיטות להרחיק פרעושים, בין אם על ידי הדברה מסביב לבית ובתוכו, ובין אם על ידי שמירה על ניקיון בעלי החיים הנמצאים ברשותנו.


כל הזכויות שמורות 2008©, פאוורפון נט בע"מ - מדריך חרדי